PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=40074}

Ostry dyżur

ER
7,5 50 764
oceny
7,5 10 1 50764
6,7 6
ocen krytyków
Ostry dyżur
powrót do forum serialu Ostry dyżur

Nie wiem jak u Was, ale u mnie Ostry Dyżur wywołuje ogromną nostalgię i wzruszenie. Sama muzyka z intro porusza moje serce. Zaczęłam to oglądać będąc jeszcze w gimnazjum(około 2007 roku, gdy serial puszczano na TVN 7) i przypominam sobie jak szybko pomykałam ze szkoły do domu, by zobaczyć kolejny odcinek. Moje wieczory wyglądały tak, że siedziałam przed TV nie rzadko zalana łzami, gdy działo się coś dramatycznego, bądź scena była przepełniona dramaturgią ew. była wzruszająca sama w sobie. Co mnie najbardziej pociągało to niejaka prostota w muzyce - na zakończenie odcinka, gdy zapadał ciemny ekran puszczano smutną melodię graną na pianinie. Idealne. Do tego w fantastyczny sposób ukazano wartość, jaką miała izba przyjęć szpitala. Przewinęło się przez nią tylu pracowników/pacjentów, tyle wydarzeń. Niby tylko ostry dyżur, a prawie jak święte miejsce :) Każdy odcinek przeżywałam z wielkimi emocjami, a pamiętam, że podczas końcowej sceny ostatniego odcinka, gdy cała ekipa czeka na nadjeżdżające karetki nie mogłam powstrzymać łez :D Wiem, durna jestem, ale ryczałam strasznie z taką myślą "do dzieła, moi bohaterowie!". Doskonały serial. Zastanawiam się, czy by nie obejrzeć go jeszcze raz, ale chyba nie zniosę ponownie takiego natłoku emocji hehe ;D

emmeline37

nie musisz oglądać od razu całego serialu, przecież wystarczy ponownie obejrzeć tylko najlepsze sezony 1-8. :)
(te sezony zresztą układają się w piękną całość i zakończenie ósmego jest jeszcze bardziej wzruszające niż ostatniego sezonu)

jedyny minus że znalazłem tylko jedne napisy do dostępnych na torrentach odcinków, które niestety stworzył jakiś kompletny analfabeta...

ocenił(a) serial na 10
the_men_from_okinawa

Poszukaj na f r e e d i s c u :)
Są wszystkie odcinki i całe sezony z lektorem :]

peza_92

dziękuję za info

ocenił(a) serial na 9
the_men_from_okinawa

Ostry Dyżur zaczął się jak ja miałam 2 latka, więc nie związałam się z "pierwszą brygadą" tak bardzo jak z tą późniejszą. Więc, zaczynam oglądać od 6 sezonu - jak sobie powtarzam, kończę na tym jak Abby odchodzi i jeszcze dwa odcinki.

saramakota

ja miałem 10 lat, ale to i tak za mało, dlatego nie oglądałem od pierwszej emisji w tv.
dopiero wciągnęło mnie jakiś czas później jak ruszyła ponowna emisja.

ocenił(a) serial na 9
the_men_from_okinawa

A ja oglądałam od zawsze - moja mama jest serialowym maniakiem, ja pół życia spędziłam w szpitalu i jak widać było mi mało bo jeszcze na ekranie mi był potrzebny. Czasem - jak to dziecko - nawet pewnie nie rozumiałam co się tam dzieje.
Tak na prawdę oglądać zaczęłam w Liceum i nie żałuję :)

Z pierwszych sezonów pamiętam jak Carol siedziała przy oknie na krześle i miała wizje że poroniła - chyba.

Może to też wynikać z tego, że każdy z nas wybiera sobie postać, z którą się w jakiś sposób identyfikuje - albo czuje nie poskromioną sympatię - Ja tak mam z Kovacem nie wiem czemu ale go uwielbiam i chciałabym go przytulić :) - A pro po zmian obsady i tego że Kovac wszedł za Ross'a - Visnjic w wywiadzie mówił, że nie da rady zastąpić Clooneya i nie ma zamiaru tego robić bo Kovac, jest odrębna postacią.

ocenił(a) serial na 8
the_men_from_okinawa

Właśnie zaczęłam oglądać ponownie na HBO max ❤️

ocenił(a) serial na 10
emmeline37

Ostatnio wracam do seriali mojej 'młodości' ... teraz wałkuje NA WARIACKICH PAPIERACH ;) Obecnie wydaje mi się ten serial śmieszny, ale kiedyś śledziłam go z rozdziawioną buzią ;P ER też kiedyś zacznę od początku (kilka odcinków mi uciekło, kilka sezonów pominęłam)
Obejrzyj sobie ER od nowa. Powrót do przeszłości (dobrej przeszłości) - dobra sprawa :)))))))
Pozdrawiam serdecznie ;)

ocenił(a) serial na 10
emmeline37

jestem rocznik 1980 i zacząłem oglądać serial jak tylko się pojawił- to była zupełnie nowa jakość serialu obyczajowego. Dziś oglądam sobie 11 sezon- ponownie i... Fakt nostalgia się włącza, bo przypominam sobie czasy jak ze znajomymi gadaliśmy o serialu, jak z bratem w jednym pokoju oglądałem.

emmeline37

Nostalgia dotyczy nie tylko tego, że oglądało się to za dzieciaka. Ten serial obejmuje 15 lat prawdziwej rewolucji jaka zaszła na świecie, w życiu nas wszystich. Początki serialu to świat bez telefonów komórkowych, internetu, komputerów, gdzie szczytem techniki był magnetowid VHS i kuchenka mikrofalowa. To naprawdę nie było tak dawno, a dziś trudno sobie takie życie wyobrazić. Można również zobaczyć jak zmieniał się nacisk na różne sprawy społeczne. Początek to głównie HIV i dyskryminacja czarnych. Na końcu praktycznie tego nie było. Niby tylko 15 lat, a ile się zmieniło :)

emmeline37

Tez mam nostalgię co do odcinków z lat 90-tych ;)

ocenił(a) serial na 10
emmeline37

Mnie się zawsze kojarzy z beztroskimi latami 90-tymi i wakacjami, gdy serial był emitowany wieczorami na Polsacie,a mój dziadek zawsze musiał przełączyć kanał, aby obejrzeć wydanie Panoramy. Pozdrawiam...

Skandal

haha o rety współczuję XD

ocenił(a) serial na 10
emmeline37

Ha, ha, ha... dla mnie to raczej nic śmiesznego nie jest...

Skandal

seriale mojego dzieciństwa - z archiwum x, przystanek alaska, ostry dyżur, doktor quinn, ziemia 2. :)

ocenił(a) serial na 9
emmeline37

Oglądaj jeszcze raz. Ja właśnie odkurzam odcinki. Serial rewelacyjny, aktorzy, medyczne przypadki, prywatne życie, zawodowe zawirowania - połączono w idealnych jak dla mnie proporcjach.

emmeline37

seriale mojego dzieciństwa - z archiwum x, przystanek alaska, ostry dyżur, doktor quinn, ziemia 2. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones